Skip Navigation LinksAna Sayfa > Haberler

AVCILARIN DİKKATİNE !!!

Şubat 28, 2017

oğada yaşama ve üreme hakkına sahip ekolojik denge unsurları olan canlıların kuluçka ve yavrulama dönemlerinde Avcılık yasak olduğundan köpek gezdirmek hayvanların yuvalarını bozmak yumurtalarını toplamak sürdürülebilir avcılığı baltalamak nesillerinin yok olmasından başka hiçbir işe yaramamaktadır. Bu nedenle 26.02.2017 tarihinden sonra Avcılık faaliyetlerinin durdurulması büyük önem arz etmektedir.
Av sezonu kapanmasıyla birlikte yaban hayvanlarının üreme mevsiminde rahatsız edilmemeli ve av hayvanlarını korumak için av yasağına uyulmalıdır.
Av sezonunun kapanmasından sonra avlanmak kesinlikle yasaktır ve bu yasağa uymayanlar için yasal işlem yapılacaktır.
Av mevsimi sona erdikten sonra yapılan avcılık, yumurta ve yavru toplamanın av hayvanlarının tükenmesine neden olduğundan bu hayvanların gelecek kuşaklara aktarılması herkesin görevidir. Bu nedenle avlanma sezonu dışında avlanmamasına özen gösterilmelidir.
Yasal avcıların yaban hayatının üreme mevsimini de göz önünde bulundurmalı, doğaya ve yaban hayatına zarar vermemelidirler.
Kurallara uyarak av yapan avcılar hem güvenli hem de başarılı bir av sezonu geçirerek can güvenliğini korumak için ilk adımın tedbir olduğunu unutulmamalıdır.
Tüm avcılarımızın da bunlara özen göstererek gelecek senelerde de avlanmanın mümkün olabilmesi için avlanma yasağına riayet ederek, gerekli hassasiyeti göstermeleri gerekmektedir.