Skip Navigation LinksAna Sayfa > Haberler

KINALI KEKLİKLER DOĞA İLE BULUŞTURULDU...

Temmuz 26, 2017

Bakanlığımızın 2017 yılı Doğaya Kanatlı Yaban Hayvanı Salımı Programı kapsamında ilimize salınmak üzere verilen 1500 adet Kınalı Keklik 25.07.2017 Salı Günü itibariyle gerçekleştirilmiştir.

Keklik salımı programına İlimiz Valisi İlhami AKTAŞ, İl Genel Meclis Başkanı Süleyman ÖGÜN,Gülşehir Kaymakamı Çağlar TEKİN, Hacıbektaş Kaymakamı Yiğit Yaşar DEMİRER,Gülşehir Belediye Başkanı Vahdi ARISOY, Orman ve Su İşleri 8. Bölge Müdür Yardımcısı Rıza KAMİL, Orman Su İşleri Nevşehir Şube Müdürü Erol AKSOY, diğer kurum amirleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile vatandaşlar katılım sağlamıştır.Nevşehir İlimizde 2003-2017 yılları arasında yaban hayatı yerleştirme alanlarımızda 11250 adet kanatlı yaban hayvanı doğayla buluşturulmuştur.

Vali AKTAŞ; “Keklikler doğal hayatımızın vazgeçilmez bir üyesi ve sahip çıkılması gereken değerlerdir. Bu yüzdendir ki,korumak, sahip çıkmak ve kaybedilmiş değerleri kazanmak için bizlere çok önemli görevler düşmektedir. Bunlar kolay yetişmiyor, doğal ortamda çoğalacaklar,özellikle avcılarımızın buna çok dikkat etmeleri gerekiyor.” İfadelerini kullanmıştır.